Gelecekte Giysiler Nasıl Olacak?

Under Armour firması atletik performansı ölçmek için hazırlanan Armour39’ı tanıtırken, tanıtım videosunda yer alan diğer giyilebilir teknoloji ürünleri ise oldukça ilgi çekici.

Teknolojinin gelişimiyle birlikte yaptığımız her aktivitenin içine de girmeye devam ediyor. Bu durum ne kadar iyi ne kadar kötü tartışılır ama hayatımızı kolaylaştırdığı da bir gerçek. Bu kolaylıklardan biri de sporcuların performans ölçümlerinde kullanılan performans monitörleri.

Nike FuelBand gibi oldukça başarılı örnekleri bulunan bu ürünler, üzerlerinde bulunan sensörler sayesinde hız, kalp atışı, yakılan kalori gibi birçok veriyi ölçebiliyorlar. Bu alanda rekabete yeni bir boyut getirmek isteyen Under Armour ise, “irade gücü” ölçümü yapan Armour39‘u tanıttı. Şu anda ön siparişleri alınan ve bahar aylarında hazır olacak olan bu ürünü göğsünüze yerleştirerek bahsettiğimiz bu verilerin ölçümünü yapabiliyorsunuz. İster saati ile isterseniz iOS uygulaması ile birlikteiPhone‘unuzla kullanabileceğiniz Armour39‘un en büyük eksikliklerinden biri ise güçlü rakiplerinin aksine GPS içermemesi.

Armour39 ile ilgili en önemli detaylardan bir diğeri ise Under Armour’un bu ürün için hazırladığı video. Videoda Armour39‘un özelliklerin tanıtılmasının yanı sıra Under Armour’un üzerinde çalıştığı gelecek nesil giyilebilir teknolojiler de yer alıyor. Son derece ilgi çekici olan bu videoya mutlaka bir göz atıp gelecekte giyim alışkanlığımızın nasıl değişebileceğine bir görmenizde fayda var.