Etiket arşivi: Windows 10

Microsoft Windows 10’un tasarımını değiştiriyor.

Microsoft, 8 Haziran 2017 tarihi ile 16215 numaralı Windows 10’un yeni bir test sürümünü piyasaya sürüyor ve yolda bir çok değişiklik var.Eğer bir Windows Insider üyesi iseniz hemen güncelleme yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.Herkes için yeni özelliklerin tümü bu yılın ilerleyen aylarında Windows 10’un Sonbahar Güncellemesi ile kullanıma sunulacak.

Okumaya devam et

Windows RedStone Güncellemesi Duyuruldu !

Microsoft işletim sistemi olan Windows 10 daha tam sürümü piyasaya çıkmadan gelecek olan yeni Windows işletim sistemi adını duyurdu. Windows 10 işletim sistemi üzerine gelecek olan güncelleme ile sistem yükseltmesi planlayan Microsoft 2016 Haziran ve Ekim ayında iki parça halinde gelmesi planlanan RedStone güncellemesi, adı ile oldukça ilgi çekecek gibi duruyor.

Tabi benim düşüncem önce işini bitir Maykrosüft emmi. Daldan dala konma. Bebe işine çevirdin ortalığı. Tamam herkescikler Pencereleri(Windows) kullanıyor olabilir ama sende doğru düzgün işini yap. Artistliğin lüzumu yok Minecraft ı satın aldın köşelik oldun. Yakında Windows olan işletim sistemi ismini WinCraft yaparsan şaşmam 🙂

Microsoft Windows 10 Duyuruldu

Microsoft firmasının ABD de düzenlemiş olduğu bir etkinlikte yeni işletim sistemi olan Windows 10 ‘u duyuruldu.

Herkes Windows 9 beklerken ters köşeye yatırması bizi şaşırtmadı değil açıkcası.Daha önce Treshold ve vNext kod adlarıyla anılan yeni Windows sürümü, resmen Windows 10 ismiyle tanıtıldı! Microsoft’un neden Windows 9 adını pas geçtiği ise henüz bilinmiyor. Ama benim tahminlerim doğrultusunda Windows 8 üzerine en büyük güncelleme paketi olan Windows 8.1 i Windows 9 un yerine koymamız gerekli diye düşünmekteyim.

Ön izleme sürümünün yarın itibari ile kullanıcılara sunulacağını öğrendiğim Windows 10  henüz kişilerin tam istediklerini karşılamayabilir. Tam sürüm ve son sürüm olan yeni Windows 10 işletim sisteminin 2015 yılı içerisinde kullanıcılara sunulacağını da hatırlatalım. Unutmadan şunu da hatırlatalım yeni işletim sistemi Windows 10 var olan Windows Blue yani Windows 8.1 üzerine geliştirmeler yapılarak hazırlanmış bir işletim sistemidir. Yani sıfırdan yeni bir sistem yazılmamıştır.

Detaylar için aşağıda bulunan video ve galerimizi inceleyebilirsiniz.

Video

Galeri