Sony Vaio’da Ücretsiz Değişim

Sony‘den önemli bir hamle geldi. Bu son zamanlarda telefonların,bilgisayarların yanma patlama olaylarından sonra, Sony Vaio adlı bilgisayarlarının tehlike teşkil eden bazı modellerini toplatıyor. Şubat ayında sattığı Pc departmanı Vaio modellerinin aşırı ısınma, yanma, hatta erime riskine olmasından dolayı tehlikelerine karşı toplatıyor.

Söz konusu model SVF11N13CXS model numaralı Sony Vaio Flip. Satılan bilgisayar Asya’da 4 adet bilgisayarda sorun çıkartması sebebi ile diğer modellerini de toplatıyor. Geri toplanması ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu’nun web sitesinde de duyuruldu.

11.6 inc dokunmatik ekrana sahip olan bilgisayarın dünya çapındaki yaklaşık fiyatı 800 $. CPSC’nin uyarısına göre Vaio Flip’i kullananların onu kullanmayı hemen durdurması ve ücretsiz değişim veya tam iade için Sony‘ye başvurması gerekiyor. Sony’nin Vaio Fit 11A modeli de Nisan ayında pili nedeniyle benzer bir sorun yaşamıştı. Sony’e başvurduğunuzda bu bilgisayarınızı daha sağlıklısı ve güvenlisi ile ücretsiz değişim yapmakta.

Son zamanlarda böyle olayların artmasının sebebi olarak, performansı arttırmak adına daha kuvvetli donanımlar kullanılması diye düşünüyorum. Böyle sorunlarda daha ne kadar karşılaşacağız nasıl bir çözüm bulunacak, merak konusu.