Google Chrome tarayıcısına ​​bir reklam engelleyici geliştiriyor

En büyük web reklamcılığı şirketlerinden biri olan Google, dünyanın popüler web tarayıcısı olan Google Chrome’a ​​bir reklam engelleyici geliştiriyor. Wall Street Journal tarafından bildirilen reklam engelleyici, varsayılan olarak açık olacak olan Chrome mobil ve masaüstü sürümünde sona erecek. Reklam engelleyici, pop-up’ların fazla üretilmesini yasaklayan ve kullanıcılara, cihazlarına zararlı olabilecek içeriğe maruz kaldıklarında onları uyarmaktan daha fazla bir kalite güvencesi olacak.

Buradaki amaç hatalı eklenen reklamları ortadan kaldırmak olacak. Bu reklam engelleme aracı önümüzdeki yıl yayıncıların gelirini etkilemeye başlayacak.

Wall Street Journal, planın halen değişebileceğini belirtiyor ancak artık Google’ın, filtrenin önüne geçireceği standart reklam biçimi, Daha İyi Reklamlar Koalisyonu kapsamındaki kapsam kategorilerinde yer alıyor. Kabul edilemez reklam olarak kabul edilen reklamların bu standartlarına göre İçerik, Google’ın Reklam engelleme aracı tarafından engellenecektir.

Google, reklam engelleme özelliği üzerine Nisan ayından itibaren çalışmaktadır. Bunu Google’ın kendi web tarayıcısına dönüştürme kararlılığı, reklam engelleme teknolojisi üzerindeki kontrolü elinde tutmak istemesi olarak kabul edebiliriz.

Bir başka makalede görüşmek üzere kendinize iyi bakın..